Červená repa, zázrak jesennej úrody

Červená repaJedným z typických jesenných zázrakov prírody je červená repa.

Ak vás tiež pri tomto názve zamrazí tak ako mňa a v ústach sa vám objaví nepríjemná pachuť, ktorú si vaše chuťové poháriky pamätajú ešte z detstva, nebojte sa, mám pre vás skvelú správu: „Červená repa môže naozaj chutiť skvelo.“

 

V čase, keď som sa stala naraz dvojitou matkou (narodili sa mi totiž dvojičky), som si dala veľké predsavzatie, že im dám čo najviac lásky a poskytnem im tú najlepšiu výživu. Ako čas utekal, a ja som postupne do ich jedálnička zahŕňala rôzne potraviny, narazila som aj na červenú repu. Zrazu som mala pred sebou veľkú výzvu: ako matka som vedela, že je nesmierne dôležité byť príkladom pre svoje deti a ukázať im ako červenú repu papá aj maminka. Ako konzument som prežívala veľké muky a rozmýšľala som ako to zvládnem.

 

Zastávam však teóriu, že deti vždy budú opakovať to, čo robia ich rodičia, pri jedle obzvlášť (určite mi dajú všetky mamičky za pravdu, že na detičky neplatí štýl: „Ty pekne papaj toto, pretože je to zdravé, ale maminka s tatinom budú mať na tanieri niečo iné.“) Tak som sa s veľkou snahou pustila do hľadania nielen faktov, prečo je vlastne červená repa taká zdravá, ale aj do pátrania po receptoch z nej, ktoré by ulahodili aj mojim chuťovým bunkám.

S láskou a prianím krásneho dňa plného úsmevov

PS: Pridajte sa v komentároch akú máte vy svoju skúsenosť…

Klarka 78x78Klára Frdnová

Je spoluzakladateľka portálu WP. Už roky sa venuje štúdiu Zdravia, Zdravého životného štýlu a alternatívnej medicíne. Pred nástupom na MD som sa aktívne venovala poradenstvu zameranému práve na tieto oblasti. Po narodení dvojičiek Joshua a Benjamina sa zamerala na oblasť Zdravia a výživa deti. Na stránkach portálu WP si môžete ku všetkým témam prečítať jej články.

Zdroj: www.sxc.hu

Pridajte komentár

Comments are closed.