Informácie – pomocník alebo kat ?

Informácie pomocník alebo kat velkýAko na všetko, tak aj na výchovu detí hľadáme rôzne návody a pomôcky. A v súčasnej dobe skutočne existuje nespočetné množstvo kníh, publikácii, článkov a názorov, ako sa to má robiť a ako nie. Študujeme, čítame, pátrame a čo nám to spôsobí?

Začíname mať strach. Obrovský strach z toho, či to zvládneme. Zdá sa nám to stále ťažšie a ťažšie. Skúšame aplikovať nové poznatky v našej praxi a výsledky sú kostrbaté. Nefunguje to.

 

Čokoľvek robíme z pozície strachu, nefunguje to a dobrý pocit sa určite nedostaví. Neznamená to však, že skúsenosti iných máme úplne vynechať. Niektoré sú pre nás dobré. Ale len niektoré.

Tak ako všetko, čo je pre nás prospešné, tak aj tie správne informácie rozpoznáme podľa pocitov. Ako sa cítiš, keď čítaš ten článok, knihu, príspevok? Usmievaš sa, dáva ti to zmysel? Alebo máš strach a naháňa ti obavy? To je tá odpoveď.

 

Len to čo nám dáva zmysel, čomu veríme, čo rezonuje v našom vnútri vo veľmi príjemných pocitoch, vieme aplikovať s láskou a pravdivo. Každý si to musí nájsť sám. Lebo len to, čomu sami skutočne veríme, vieme odovzdať ďalej.

Učme teda naše deti už od maličkého veku našej vnútornej pravde a láske. To ocenia najviac. Budú totiž rovnako pravdivé a láskavé.

PS: Pridajte sa v komentároch akú máte vy svoju skúsenosť…

Adrea BaranováAndrea-posol svetla

Dlhé roky podnikala v potravinárskom sektore.Na svojom osobnom raste pracuje na seminároch Zdenky Jordánovej v Prahe.V súčasnej dobe ju priťahujú témy súvisiace s deťmi, s ich dušou, ich úlohou v živote rodičov, nachádza odpovede ohľadne spôsobov výchovy. Jej poznanie môže byť cestou pre rodičov s podobnými otázkami.

Zdroj: www.sxc.hu

Pridajte komentár

One Response to Informácie – pomocník alebo kat ?

  1. martin ondrusek says:

    vyborny članok , je na zamyslenie….super dakujem