Keď jedlo nestačí

Ked jedlo nestačíNa tému potravinových doplnkov sa môžete dočítať veľké množstvo protichodných informácií.

Sú zástancovia, ktorí odporúčajú akékoľvek doplnky najmä, aby ste nejaké doplnky brali. Sú odporcovia, ktorí tvrdia, že doplnky nie je vhodné  užívať. A potom sú ľudia, ktorým je to úplne jedno a občas si vezmú vitamín C, keď cítia, že na nich niečo “lezie“. A kam patrím ja?

 

Som človek, ktorý ani za svet nevezme tabletku od bolesti. Lieky od lekára si beriem len v tých najnutnejších prípadoch, keď už nemám iné alternatívy. Výživové doplnky som odmietala rovnako ako ostatné tabletky, pretože som poznala len tie z lekární a tie majú od prírody veľmi ďaleko. Vedeli ste, že zákon je postavený tak, že len 4% prírodnej zložky stačia na to, aby sa mohlo použiť označenie  vyrobené na prírodnej báze? A z čoho je tých 96%? Určite to nie je nič, čo by som chcela dopriať svojmu telu.

 

Prešla som dlhou cestou, keď som spoznávala veľa rôznych firiem a ich produkty. Študovala som veľa odbornej literatúry, kým som prišla k poznaniu, že kvalitné výživové doplnky sú pre moje telo prínosom a dovolím si tvrdiť, že v dnešnej dobe dokonca nutnosťou. Avšak je dôležité mať na pamäti fakt, že sa jedná  o doplnky stravy a nie o jej náhradu. Filozofia tipu: na raňajky šiška s kakaom, na obed bravčový rezeň so zemiakmi, na večeru chlieb s masťou a s cibuľou a za každým jedlom  hrsť výživových doplnkov a budem zdravý, naozaj nefunguje.

 

Viac o tom, aké doplnky používam ja, ktoré informácie ma priviedli k tomu, že som ich začala používať a aké pozitívne zmeny od nich môžete očakávať. O tom všetkom sa dočítate v ďalších článkoch.

 

PS: Pridajte sa v komentároch akú máte vy svoju skúsenosť…  

Klarka 78x78Klára Frdnová

Je spoluzakladateľka portálu WP. Už roky sa venuje štúdiu Zdravia, Zdravého životného štýlu a alternatívnej medicíne. Pred nástupom na MD sa aktívne venovala poradenstvu zameranému práve na tieto oblasti. Po narodení dvojičiek Joshua a Benjamina sa zamerala na oblasť Zdravia a výživa deti. Na stránkach portálu WP si môžete ku všetkým témam prečítať jej články.

Zdroj: www.sxc.hu

Pridajte komentár

Comments are closed.