Rozvod či rozchod – ako z ťažkostí vytvoriť ŠŤASTIE?

Rozvod či rozchodUž sa vám stalo, že sa niekto s vami rozviedol, či rozišiel? Alebo ste rozhodnutie museli spraviť vy? A možno ho za vás spravil život a váš partner vás náhle opustil. Ako je to možné, že práve vás takéto nešťastie postretlo?

 

Vrátiť sa to už nedá, spravili ste všetko, čo bolo vo vašich silách. Je to definitívne. Nie je cesty späť. Hľadáte nové možnosti, ako z toho von, alebo si zvolíte jeden z dvoch populárnych spôsobov?

 

Aké to sú?

Poddáte sa nešťastiu. Vložíte sa do polohy obete a začnete seba vidieť ako OBEŤ. Ak v tom budete vytrvalý, podarí sa vám znížiť vaše sebavedomie na bod 0 a možno sa dostanete až do mínusu.  

Druhá možnosť: zahráte sa na hrdinu, ktorého takáto situácia vôbec nezasiahla, prípadne všetku vinu hodíte na toho druhého. On je ten, ktorý za to môže. Obrníte sa, poviete si, že už nedovolíte nikomu, aby vás viac zranil. Vrhnete sa do víru osláv,  chodíte s každým koho stretnete a nevedomky sa zavriete, alebo si v tom víre nevšimnete pravú lásku.

 

Skúšali ste niekedy tretiu cestu?

Možno nie je najjednoduchšia, no výsledok stojí jednoznačne za to. Je len pre tých, ktorí sú schopníprijať zodpovednosť za svoj život.

Najprv precíťte emóciu, ktorú cítite: hnev, bolesť, zradu… Nájdite si spôsob, ako ju môžete transformovať: písanie, šport, spev, príp. využite transformačnú techniku QUANTUM MATRIX HEALING.

 

Odpustite. Aj keď sa to možno bude ťažko počúvať, za vzťah majú rovnakú zodpovednosť obidvaja. Preto namiesto straty času obviňovaním seba či toho druhého, odpustite. Čím skôr sa vám to podarí, tým skôr sa stanete slobodným pre nový vzťah.

 

Skúste si položiť otázku: Čo ma táto situácia chcela naučiť? Odpoveď si poznačte a poďakujte vášmu bývalému partnerovi. Vďaka vďačnosti, aj sebe samému, získavate informácie na zlepšenie samého seba pre ďalší vzťah. A samozrejme, urobte kroky k prijatiu seba a vytvorte si nové návyky.

 

Využite čas, ktorý by ste strávili s už minulou priateľkou/ priateľom. Robte veci, ktoré vás robia šťastnými. A keď budete pripravený, tak nový vzťah určite príde.

Máte ťažkosti, ktoré chcete premeniť na ŠŤASTIE? Napíšte mi na eva@styl-stastie.sk a získate  nový uhoľ pohľadu na vašu situáciu. Okrem toho môžete pomôcť aj ďalším, ktorí ešte nemajú silu zdieľať.

PS: Pridajte sa v komentároch akú máte vy svoju skúsenosť… 

Eva Stanová 78x78Eva Stanová

Je autorka knihy Objavte seba, Objavte šťastie a nového životného štýlu – ŠŤASTIE. Jej poslaním je pomáhať ľuďom objaviť ich “skutočné” túžby a sny. Sprevádzať ich na ceste k objavovaniu vlastnej tvorivosti, tak aby Objavili seba – svoje vlastné GPS k ŠŤASTIU.

 

Zdroj: www.sxc.hu

Pridajte komentár

Comments are closed.