Všetko je dobré?


Všetko je dobréSom na čarovnom Bali a mám viac času byť sama so sebou v tichu. V takýchto chvíľach sa ponáram do svojho vnútra a hľadám odpovede na otázky, v ktorých ešte nemám jasno. Neviem z akého dôvodu mi v poslednom čase napadla myšlienka, čo je vlastne dobré a čo zlé pre človeka.

Dobré či zlé, kto to vie?

Mám veľmi rada príbeh o sedliakovi, ktorému sa dejú veci a susedia mu raz závidia a raz ho ľutujú. Záleží od situácie a od uhla pohľadu. Keď som ten príbeh počula prvýkrát, akoby mi niečo v pohľade na život zaklaplo. Aj na základe vlastného života som vedela, že takto nejako to funguje, ale v tom príbehu je múdrosť neprehliadnuteľná. Od tej doby, keď sa mi udeje niečo nepríjemné, nehromžím na osud, ale s pokorou sa pýtam, čo ma to má naučiť. A keď na nič v tej chvíli neprídem, pozorujem, kam ma situácia vedie.

Bolesť nikto nemá rád. Ale bolesť je niekedy aj motiváciou k tomu, aby sme zmenili smer a pohli sa dopredu. A často s odstupom času zistíme, že nás to hnalo k novým, krásnym ľuďom, situáciám, veciam… Dobre či zlé, kto to vie?

A ľudia, ktorých stretávame? Stretávame rôznych ľudí. Dobrých aj zlých. Aspoň z nášho pohľadu to tak vyzerá. Viackrát som sa stretla s tým, že ľudia zo svojho neúspechu, nešťastia, nepohody obviňovali okolie a iných ľudí. Tento pohľad nám však bráni v práci na sebe. Brzdí nás v raste. Pretože práve stretávanie s ľuďmi nám dáva dôležité informácie o nás a najintenzívnejšie cítime, keď sa dotknú našich vnútorných rán. Možno práve ľudia, s ktorými sme riešili najsilnejšie veci, boli naši najväčší učitelia. Dobré či zlé, kto to vie?

Všetko je dobré?

Keď sa dívam na život z tohto uhla pohľadu, vychádza mi, že je pre nás všetko dobré. Všetko nás niekde posúva. Len to v danom momente našou optikou nevidíme. V určitom životnom úseku sme konali a konáme tak, ako najlepšie vieme. Myslíme a cítime, ako v danom čase dokážeme. Toto je potrebné s láskou k sebe prijať, poučiť sa a pohnúť vpred. Na živote je krásne práve to, ako seba dokážeme meniť. A cez seba meníme aj svoje okolie.

Staňme sa láskavými a svet sa zaplní láskavými ľuďmi.

Už sa na to teším!

PS: Ak ste v živote prežili niečo nepríjemné, ťažké alebo smutné a neskôr s odstupom času sa vám ukázalo, že to bolo v záujme vášho dobra, napíšte na info@weekpositive.com

S láskou


Adriana ČiernaAdriana Čierna

“Je manažérkou osobnostného rozvoja. Vo svojej práci čerpá z dlhoročných skúseností s vedením a koučovaním ľudí vo finančných inštitúciách. Jej hlavným zameraním je nachádzanie rovnováhy vo všetkých oblastiach života. Svojimi slovami vytvára navigačný systém pre ľudí stratených v zložitých životných situáciach.”

Zdroj: súkromný archív

Pridajte komentár

Comments are closed.